Czy warto kupić blaszany garaż?

Czy warto kupić blaszany garaż?

Deszcz, śnieg, grad – te opady na pewno nie są korzystne dla naszych samochodów. Stąd większość właścicieli aut stara się wybudować garaż. Nie wszyscy właściciele aut są właścicielami domów jednorodzinnych z garażem. Z jakiego rozwiązania, poza wynajęciem garażu, mogą skorzystać?

Dobrym rozwiązaniem okazuje się garaż blaszak CGT  który oferuje.  Tego typu garaże na stałe już wtopiły się w nasz miejski krajobraz.

Jakie zalety ma garaż blaszak?

Jeśli porównamy koszt zbudowania oddzielonego od bryły domu garażu z ceną zakupu garażu blaszaka, to okaże się, że ten drugi jest o wiele tańszy. Nie jest to jedyny powodów, dla których tak chętnie je kupujemy. Za wybranie blaszaka przemawia także łatwość ich montażu. Sprawna ekipa montuje go bardzo szybko. Wśród zalet wiele osób wymienia nie tylko łatwy montaż, ale również fakt, że można go bardzo szybko zdemontować, przewieźć w dowolne miejsce i tam ponownie złożyć. Co prawda nie jesteśmy narodem, który często zmienia miejsce zamieszkania. Nie możemy jednak wykluczyć, że sytuacja zmusi nas do przeprowadzki. Murowanego garażu nie da się ze sobą zabrać, a blaszak tak.

Czy do budowy blaszaka jest potrzebne zezwolenie na budowę?

Garaż o standardowych wymiarach, a takie najczęściej są kupowane i montowane na naszych posesjach, nie wymaga uzyskania zezwolenia na jego budowę. Musimy jednak fakt jego budowy zgłosić do odpowiedniego urzędu.

Jakie materiały?

O tym, jak długa będzie trwałość naszego garażu decyduje przede wszystkim jakość blachy. Renomowani producenci wykonują garaże tylko z blachy ocynkowanej lub akrylowej. Dzięki temu są one nie tylko trwałe, ale także estetyczne. Szczególnymi walorami estetycznymi wyróżniają się garaże z blachy akrylowej. Paleta barw,w  której występują te blachy jest bardzo szeroka, wybór garażu, który idealnie pasuje do bryły domu i jego otoczenia nie stanowi więc problemu. Współczesne garaże w niczym nie przypominają garaży z okresu PRL-u, które były szare i ponure.

Gdzie można postawić blaszak?

Tylko od nas zależy,w  którym miejscu działki stanie nasz blaszak. Jedynym warunkiem jest równe podłoże. Jest to raczej nie możliwe do zrealizowania, dlatego garaż musi stanąć na betonowych stopach, płytach z betonu lub na wykonanej z betonu wylewce. Wybór zależy od nas. Miejsce pod garaż musimy przygotować sami. Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą garaży blaszanych montują je na wcześniej przygotowanym przez właściciela posesji miejscu.