Na co zwracają uwagę osoby zdecydowane na zakup mieszkania w Szczecinie?

Na co zwracają uwagę osoby zdecydowane na zakup mieszkania w Szczecinie?

Szczecin to miasto, które słynie z wielu atrakcji, a jednocześnie zapewnia bardzo dobre warunki do rozwoju zawodowego. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób decyduje się na stałe zamieszkać w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Osoby zainteresowane stałym pobytem w tym mieście prędzej czy później postanawiają zakupić własne mieszkanie. Oferta mieszkaniowa w Szczecinie jest bardzo obszerna, ale wybór mieszkania powinien być dobrze przemyślany.

W centrum czy na obrzeżach miasta?

Zgodnie z raportem poświęconym mieszkaniom w Szczecinie, większość ludzi preferuje mieszkania w centrum miasta. Dużą popularność zdobyły nieruchomości znajdujące się w na Pogodnie, Gumieńcach i Osowie. Jednak pod względem cenowym znacznie lepiej wypadają mieszkania położone na obrzeżach. Szczecinianie zwracają uwagę na to, aby w pobliżu mieszkania nie brakowało parków i innych terenów zielonych. W przypadku mieszkań położonych na obrzeżach ważną rolę odgrywa dobra komunikacja z centrum. Osoby poszukujące mieszkania zwracają uwagę na to, aby nie mieć problemów z dotarciem do centrum Szczecina zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Warunek ten dobrze spełniają mieszkania w Szczecinie proponowane przez Extra Invest. Zwolennicy nieruchomości zlokalizowanych na obrzeżach doceniają przede wszystkim spokój i brak śródmiejskiego zgiełku.

Nowe czy używane?

Używane mieszkania przyciągają przede wszystkim niską ceną. Nie oznacza to jednak, że brakuje klientów zainteresowanych nieruchomościami z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania to przede wszystkim wyższa jakość. Każdy lokal po pewnym czasie wymaga remontu, natomiast w przypadku mieszkań, które były już używane, moment ten nadejdzie znacznie szybciej. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że w przypadku zakupu nowej nieruchomości ewentualne wady mieszkania i całego budynku zostaną naprawione w ramach gwarancji. To właśnie dlatego wielu mieszkańców Szczecina woli zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego, zamiast kupować nieruchomość używaną.

Wiele osób ma problem z wyborem idealnego dla siebie mieszkania w Szczecinie. Niektórzy wstrzymują się z podjęciem ostatecznej decyzji i postanawiają tymczasowo wynająć mieszkanie. W stolicy województwa zachodniopomorskiego nie brakuje nieruchomości mieszkalnych przeznaczonych do wynajmu, dlatego bez problemu można znaleźć mieszkanie zlokalizowane zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta.