Sala konferencyjna – jak urządzić idealne wnętrze?

Sala konferencyjna – jak urządzić idealne wnętrze?

Miejsce zebrań, szkoleń, spotkań w każdej firmie – sala konferencyjna. Jak stworzyć wnętrze, które będzie dobrze sprzyjało atmosferze skupienia i wspólnej pracy? Jakie stoły konferencyjne warto wybrać?

Na niniejsze pytania odpowiemy w poniższym artykule – należy jednak pamiętać, że pod uwagę należy brać głównie potrzeby i cele, dla jakich dane wnętrze będzie użytkowe. Jeśli sala ma służyć głównie spotkaniom z klientami powinna spełniać nieco inne wymogi, niż gdy służy głównie szkoleniom albo np. rekrutacji w firmie.

Pomieszczenie – jakie wybrać?

W wielu firmach na pomieszczenie na salę konferencyjną wybiera się wnętrza, które niekoniecznie nadają się do biura do pracy ciągłej. Jeśli spotkania w danej sali mają odbywać się jedynie od czasu do czasu to wybrać można wnętrze bez okien lub z niedostatecznym dostępem dziennego światła. Należy jednak wtedy zadbać o odpowiednią wentylacją, by zgromadzeni nie czuli się zmęczeni panującą we wnętrzu duchotą. Brak światła dziennego można zrównoważyć oświetleniem z użyciem żarówek o pełnym spektrum – warto zainwestować w nie, gdyż odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla ludzkiej wydajności, a na niej nam przecież zależy.

Stoły konferencyjne – rozmiar ma znaczenie

Przede wszystkim – duże znaczenie ma jakość. Warto postawić na meble biurowe, wykonane w solidny sposób i z dobrych materiałów – to po prostu tańsze rozwiązanie, gdyż służyć nam będą przez lata. Jeśli chodzi o stoły konferencyjne, najlepszą opcją są stoły nieskładane, gdyż są stabilniejsze, zwłaszcza jeśli będziemy z nich intensywnie korzystać. Jeśli jednak chcemy mieć możliwość swobodniejszego aranżowania przestrzeni – idealne będą albo stoły rozkładane, zakup odpowiednich dostawek lub wybór mebli mobilnych, na kółkach. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku zmiana ustawienia mebli zająć może zaledwie parę minut – jest to szczególnie w momencie, gdy sala konferencyjna ma pełnić różne role i być miejscem spotkań dla różnych grup ludzi, zarówno małych, jak i bardziej licznych. Ciekawe opcje mebli do sali konferencyjnych oferuje na przykład Fabryka Mebli Biurowych Wuteh – spełniają one wszystkie potrzebne normy.

Zainwestuj w dobre wyposażenie

Ostatnią rzeczą, jaka potrzebna jest w sali konferencyjnej, jest sprzęt audiowizualny. Przydaje on się we wszelkiego rodzaju prezentacjach, pokazach itp. Podobnie, jak w przypadku mebli, warto postawić na jakość. Dobry rzutnik, ekran, który można rozciągać za pomocą pilota – będą służyć dłużej, niż produkty niesprawdzonych producentów z najniższej półki, zwłaszcza, że te ostatnie mogą zawieść w środku ważnego spotkania.